Rüyada Kürsi Görmek | Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Kürsi Görmek

Kürsi

Android Uygulamamızı İndir!

Bir kimsenin rüyada göklerin üzerinde bulunan “Kürsi”yi görmesi, ilim sahipleri için, derece ve mertebesinin yükselmesine ve olgunlaşmasına, kemale ermesine işa­rettir şeklinde yorumlanmıştır.

Arşın altında ve göklerin üzerinde bulunan bu sema taba­kası ve manevi makamı “Kürsi”yi nurlar içinde parladığını gören kimse, halk (insanlar) arasında itibar sahibi, saygın­lığı olan bir kimse olacağına işarettir. Bu rüyayı gören kim­se, hayra ulaşır. Devletin başında bulunan idareciden lü­tuf ve ihsan görür. Malı çoğalır, zengin olur şeklinde yo­rumlanmıştır.

Kişinin rüyada bu “Kürsi”yi karanlıklar içinde görmesi, ay­dınlık görmesinin tersiyle yorumlanır. Yani hayırlı değil­dir. Zarar ve ziyana işaretle yorumlanır denilmiştir.

Rüya yorumcularının çoğunluğu “Kürsi”yi dini ölçülere uygun olarak görmeyi, hayra işaretle yorumlamışlardır. Dini ölçülere uygun olmayan şekilde görmeyi de şerre (zarara-fenalığa) işaretle yorumlamışlardır.

Cafer-i Sadık (r.a.)’ın yorumuna göre: Rüyada “Kürsi” gör­mek, büyük itibar, kudret, makam ve adalet sahibi olmaya işaretle yorumlanır demiştir.

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

K

K harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste