Rüyada Kafa Kesmek | Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Kafa Kesmek

Android Uygulamamızı İndir!

Rüyada kafa kesmek, net bir yoruma karşılık gelmeyebilir, rüyayı görene, rüyada yer alan diğer imgelere göre değişebilen anlamlar içerebilir. Rüyada görülen baş; başkanlığa, anne babaya, âlim bir bilgeye, devlet büyüğüne işaret eder. Rüyada herhangi bir şeyi kestiğinizi görmek, çevrenizden karşılık bulamadığınız sevginize bir tepki olarak üzüldüğünüzü gösterir.

Rüyada kafa kesmek, İslami tabirlerde ve modern tabirlerde aşağıda olduğu gibi farklı açıklamalar bulur.

 • Rüyada kafa kesmek; işlerin yarım kalmasına, ayrılığa hasrete, ömrün kısalmasına, bereketin azalmasına ibaredir.
 • Rüyada kafa kesmek; esaret içinde olan kişiye özgürlüğe, köle için azat olmaya yorumlanır.
 • Rüyada kafa kesmek; bazen namazı ihmal etmeye veya dini inançların zayıflamasına işaret sayılır.
 • Rüyada bir insanın kafasını kesmek; bir kişiye iyilik yapılacağını, yardım edileceğini gösterir.
 • Rüyada elinde bir kesilmiş baş olduğunu görmek; güçlü bir kişinin koruması altına girileceğine, menfaat kazanılacağına yorulur.
 • Bir insanın kendi başını kestiğini görmesi; kötü tedbiri ile kendi rızkını kaybetmesine yorumlanır.
 • Rüyada birinin kafasını kesmek, kötü niyetli insanların çevrenizde olduğuna, rahatsız olup savunmaya geçeceğinize yorumlanır.
 • Rüyada kafa kesmek bazen de aile büyüklerinden birini kaybetmeye işaret eder.
 • Rüyada elinde bir veya fazla sayıda kesik baş görmek liderliğe, kendi başının kesildiğini görmek, geri plana düşmeye, onur kaybına yorulur.

Rüyada Başının Kesildiğini Görmek

Rüyada başının kesildiğini görmek, haneden, ana babadan ayrılmak olarak yorumlanır. Ayrıca, rüyada kişinin kendi kafasının kesildiğini görmesi; başka birilerinden çok makbule geçecek bir yardım göreceğine delalettir. Rüyada elinizde kesilmiş insan kafası görmeniz, bulunduğunuz mevkide aşama kaydedeceğinize, çok ani olarak iş değiştireceğinize ve gelirinizin artacağına, maddi manevi sıkıntıları aşacağınıza hayrolur. Rüyasında kafasının kesilerek vücudundan ayrıldı­ğını gören kimsenin üzüntü ve kederi yok olur, var olan borçları biter, bazı zamanda büyük bir mal kazanılır.

Rüyanızı Paylaşın!
Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

 1. Murat karataş

  Rüyamda bir jipin içinde 2 kişiyle gidiyorduk sonra su kanalında kafası guzel bir genc sırt ustu boğuluyordu araba durdu elimi atıp cıkartım sonra aynı arabada kişişerle bi yerdeyiz bana tuzak kurmuşlar belimdeki silahı cılarttım 2 mermim vardı taktım ve arabaya bindim sora bi baktım bi dugundeyim sessiz bi gunun insanlar var ama herhangi bi ses yok sonra uyandım bu ne demek acaba

 2. Esra tas

  Slm,
  Gece istihare namazına yatmıştım. Rüyamda ise bir kadının kafasının kesildiğini gördüm. Ama kafası kopmamıştı. 3 kere kestiler kanlar akıyodu. Sonrada yaşadığını gördüm. Sonrada uyandım. Bunun anlamı nedir acaba. Teşekkür ederim şimdiden.

 3. Analiz Ekibi

  Farklı tabirleri olsa da. Genellikle çok iyiye yorulan bir rüya değildir. Bu sebeple rüyanın çok etkisinde kalmadan hayatınıza devam etmeye çalışın.

A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste