Rüyada Dişlerin Düştüğünü Görmek | Ruyalar.net
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Dişlerin Düştüğünü Görmek

rüyada dişlerinin düştüğünü görmek

Android Uygulamamızı İndir!

 • Anasayfa >
 • D >
 • Rüyada Dişlerin Düştüğünü Görmek

Rüyada bir kimsenin dişlerinin düşmesi akranlarından daha fazla ömrünün olmasına yorumlanır. Rüyada bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kucağında tuttuğunu gören kimsenin dişlerinin hepsi düşünceye kadar ömrü olur. Ve onun aile ve hane halkı çoğalır.

Bir kimse üst dişlerinin eline düştüğünü görse, eline mal geçer. Kucağına düştüğünü görse, erkek evladı olur. Yere düştüğünü görse müsibettir. Alt dişlerinin düştüğünü gören kimseye, keder ve üzüntü isabet eder.

Borçlu olan bir şahsın rüyada dişleri düşse, o kimse borcunu öder. Dişlerinden birkaç dişinin düştüğünü gören kimse, alacaklılarının birkaçının borcunu öder.

Bazı yorumcular, dişlerinin düştüğünü görmek, bazı dostlarına zarar gelmesine işaret eder derler.

On dişinin eline düştüğünü ve bunu bir bez parçasına sarıp muhafaza ettiğini gören kimse çocuğundan yahut erkek veya kızkardeşinden istifade eder.

Bütün dişlerinin düştüğünü ve elinde veya yanında durduğunu görse, o kimsenin nesli çoğalır.

Hiçbir müdahale yapmadan bir dişinin düştüğünü ve eline aldığını yahut bir bez parçasına sararak muhafaza ettiğini gören kimsenin yanında hamile kadın varsa bir çocuğu olur. Eğer hamile kadın yoksa bozuştuğu erkek kardeşiyle veya bir yakınıyla barışır.

Dişlerinin düştüğünü ve yemek yiyemediğini gören kimse, fakirleşir. Bir şahsın acısız ve müdahalesiz dişlerinin avucu içine düştüğünü görmesi, o dişlerin sayısınca eline geçmesine yorumlanır.

İmam-ı Nablusi’nin yorumu

Kişinin rü­yada dişlerinin düştüğünü görmesi, kendi akranlarından (yaşıtlarından) daha fazla ömrünün olduğuna (daha fazla yaşayacağına) işaret eder şeklinde tabir olunur. Rüyasında bütün dişlerinin düştüğünü ve onları eteğinde veya kuca­ğında tuttuğunu gören kişinin bu rüyası, onun bütün dişlerinin bir tane bile kalmayıncaya kadar yaşayacağına ve böyle bir ömür süreceğine ve ailesinin artacağına işarettir.

Rüyasında bütün dişlerinin düştüğünü ve gözünden kay­bolduğunu gören kişinin, kendi yaşıtlarının öleceğine ve aile efradının hastalanacağına işaret olarak yorumlanır.

Rüyasında dişlerinde hiçbir ağrı olmadan hepsinin birbiri ardınca döküldüklerini (düştüklerini) görmek, bu rüyası onun (rüya sahibinin) amellerinin (ibadetlerinin) kabul edilmeyeceğine işarettir. Eğer bu düşen dişler ağrı ve sızlayarak düşmüş olursa, o zaman tabiri, rüya sahibinin, evinde bulunan bazı eşyanın gideceğine (zarar geleceğine) ve bu eşyanın elinden çıkacağına işarettir şeklinde yorumlanır.

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

 1. Mehmet avci

  Selamın aleyküm kolay gelsin dun gece ruyamda ust disimi kaldiriyirdum ama kan gelirmiyirdu bu ne anlama geliyir bana sylermisin aile fertlerine sordun yakin bir akraba olecek dediler sizce dogru mudr bna en kisa zman da bilgi verseniz iiii olir

 2. Birsen yucel

  Ruyamda Arka disim düştü dişe bakmadan tekrar yerine katim disim ağzımda eridi bu ne demek

 3. Suat KENDAL

  Selam aleyküm ben rüyamda yemek yerken üst arka iki dişimi çiğnediğimi farkediyorum ağzımdan çıkarıp elimde de görüyorum normalden de bembeyaz renkte.Engin yorumlarınızı bekliyorum selam aleyküm

 4. Gülsüm

  Hamileyim ve üst arka dişimin ağzıma düştüğünü gördüm yorumlar misiniz?

 5. Muge

  Rüyamda üst ön 3 dişimi yok olduğunu gördüm fakat dişlerimi ne düşerken nede çıkarken görmedim bunun ne anlamı olabailir

 6. Derya Tuncel

  Selam. Ben rüyamda göruyorum ki,birisi bana tokat vuruyo ve dişim düşüyo. Bunun manası nedir ?ne anlama gelir? Lutfen cevaplayın

 7. Aytekin Dal

  Merhaba,

  Rüyamda sağ alt çene arkadan sallanan 2 adet dışımı ağzımın içinde ağız hareketleri ile ağrısız çıkartmak ne anlama geliyor.

  Teşekkürler.

 8. Ali beyaz

  Rüyamda ön dişlerimin bir tanesi düşüyor ve tekrar yerine takıyorum

 9. Melek Fatima

  merabalar sizlere inanarak ve iyi yorumlar yapacağınız için ruyami yazıyorum uzatmadan söyliyim ben rüyamda üst dişlerimin hepsinin düştüğünü gördüm ve bir tane kaldığını gördüm oda sallaniyordu gorunmez bir adam karşıma çıkıp dediki şu sallanan dişin düştüğünde o zaman evleneceksin dedi acaba yorumu ne lütfen kısa birzamanda yorumunuzu bekliyorum

 10. bahadır çakır

  rüyada kuzenimin ön üstdişinin düştüğünü gördüm bu ne anlama gelir

 11. kamil huseynov

  yuxuda qizimin disinin dusduyunu gordum

 12. Hacer şahin

  Rüyamda 1 tane kendi yirmilik dişinin elimin içinde ve birtanede minnacık bir dişin avucunda olup şaşırarak açip açıp bakmam.ikiside çürük değil bembeyaz.

D

D harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste