Rüyada Balık Görmek | Rüya Tabiri | Rüya Tabirleri | Rüya Yorumları
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Balık Görmek

Android Uygulamamızı İndir!

Rüyada balık görmek, tek kelime ile ifade etmek gerekir ise kısmet anlamına gelir. Rüyada görülen balığın küçük veya büyük oluşu, nerede görüldüğü, taze ya da pişmiş olması gibi farklı detaylar rüyanın yorumlanmasına etki eder. Bazı genel tabirlere göre;

  • Rüyada sayısı ve cinsi belli balık kadına, sayısı belli olmayan balık görmek ise fazla mala işarettir.
  • Rüyada suda yüzen canlı balık olduğunu görmek, berekete, kısmete, sevince yorulur.
  • Rüyada taze ve diri balık görmek, genç ve güzel bir kıza sahip ol­maya, mal sahipliğine ve elde edilecek bir iyiliğe vesile olunacağına yorumlanır.
  • Rüyada balığın su yüzeyine çıktığının görül­mesi, işlerin kolaylıkla halledileceğine, uzak olan planların yaklaşmasına, sırların açığa çıkacağına veya miras yolu ile gelecek kolay kazanca tabir edilir.
  • Rüyada suda ölmüş balık görmek, fenalıklara, çirkin davranışlara, özellikle de arsız ümitlere rivayet eder.
  • Rüyada kavanozda ya da kap içinde birden çok balık görmek, ortaklığa işaret eder.
  • Rüyada yatakta balık görmek iyi değildir, hastalık veya sıkıntı ile yorumlanır.
  • Rüyasında balığın karnından mücevher çıkardı­ğını görmek, bir kadın tarafından kazanç sahibi olmaya ya da bir çocuk sahibi olunacağına işarettir.
  • Rüyada bir balık doğurduğunu gören kadının, çocuğundan çok hayır göreceğine yorum yapılır.
  • Rüyada bir balıkçıdan balık satın aldığını görmek, evlilik münasebeti ile aileler arasında kurulacak dostluğa yorumlanır.

Rüyada Büyük Balık Görmek

Rüyada balık görmek eğer büyük ise kısmetin de büyüklüğüne, fazlası ile nimet sahibi olmaya işaret sayılır. Rüyada görülen büyük balıklar toplu halde ise; devlet kapısına, akıllı ve sağduyulu kişilerin meclisine yorulur. Bazen rüyada tutulamayacak kadar büyük balık görmek, kayıplara, üzüntüye ve gelecek felaketlere yorumlanır.

Rüyada Küçük Balık Görmek

Rüyada görülen küçük balıklar; küçük kısmetler ya da üzüntü ve gama işarettir. Rüyada küçük bir balık gören kimse­nin, neşesinin ve menfaatinin azalacağı, sıkıntıya düşeceği varsayılır. Büyüklü küçüklü balıkları bir arada görmek ise, bolca mala ve para sahibi oluna­cağına işaret eder.

Rüyada Balık Tuttuğunu Görmek

Rüyada balık tuttuğunu görmek, denizden çıkarıp başkaları ile paylaşmak; emekle kazanılan bir uğraşın sonuçsuz kalmayacağına, kazanılan mala, paraya ve çevreye olan yarara tabir olunur. Rüyada denizde derin bölgelerden balık tuttuğunu görmek, sabırla kazanılan ün ve itibar kazanmaya, büyük bir rızkın ele geçeceğine yorulur. Ayrıca rüyada büyükçe bir balık tuttuğunu görmek, itibar sahibi bir ailenin kızı ile dünya evine girmeye de işaret eder.

Rüyada Havuzda Balık Görmek

Havuzda balık görmek, kötülük görülecek bir adama işaret eder. Bir kimsenin rüyasında havuz içerisinde ya da su birikmiş bir gölette büyük bir balığı tutmaya çalıştığını, tutamayıp kaçtığını görmesi, o kişinin alacaklarını almakta zorluk göreceği ve borcu inkâr ile karşılaşacağı şeklinde açıklanır.

Rüyada Denizde Balık Görmek

Rüyada denizde görülen balık, kişinin muradının olması için biraz sabretmesi gerektiği şeklinde açıklanır. Rüyasında bulanık denizde yüzen balıklar görmek, üzüntü ve zor seçeneklere veya boş yere yapılacak, sonuçsuz emek harcamaya yorumlanır. Temiz bir deniz ise rızık, fayda ve iyi bir haber işiteceğine işaret sayılır.

Rüyada Balık Yediğini Görmek

Rüyada bir balık tuttuğunu ve yediğini görmek, menfaate kavuşmaktır. Balığın çok tuzlu olduğunu görerek yemek ise şiddetli bir hastalığa karşılık geleceğine ya da düşüncesiz hareket etmeye rivayet edilir. Rüyada canlı balık yediğini görmek; mal mülk kazancı veya çocuk sahibi olmaya eşdeğerdir. Rüyasında kokmuş, bayat bir balık yediğini görenin, haram mal ve para ile yorumlanır. Rüyasında tuzlu bir balığı çiğ olarak yediğini gören kişi, dü­şüncesiz hareket edeceğine ve bu nedenle üzüntü ve sı­kıntıya düşeceğine işarettir.

Rüyanızı Paylaşın!
Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

Import Tool

A

A harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste